31 Lipca 2007

laska od obrazka

autor: gagatka, dział: Kobiety w biznesie, godz. 06:06

Kolejna Enigmatyczna Lady w naszym salooonie przebojowych i upartych mieszkanek Wenus, które mierzą daleko poza tą maleńką galaktykę to Agata Nowicka

Agata Nowicka

Znana pewnie koneserkom blogów ze swojego obrazkowego miejsca w sieci, gdzie kilka lat temu pojawiła się jako Endo. Lakoniczna, kontrowersyjna, wyrazista i bardzo kobieca. Nie tylko w swojej kresce, ale przede wszystkim przekazie. Endo rysuje świat bez ogródek i bez ogródków przy ślicznych domkach z czerwonym dachem.
” Chcę żebyś mnie kochał i mówił do mnie księżniczko” krzyczy postać z T-shirta. „Nie mam czasu” odpowiada jej dymek znikąd.
Nie ma tematów tabu, nie ma mojego ulubionego filtra przyzwoitości.
Szczerość w jednej klatce – z jednej strony tak dopowiedziane, z drugiej rozpoczynające całą kaskadę myśli. Respect dla tej pani.

Agata Nowicka

A kim jest zagadkowa Endo? Studentką psychologii, samotną matką, absolwentką liceum plastycznego, chodzącą bombą energii i pomysłów. Wyhaczona w sieci stała się gwiazdą okładek – „Lampy”, Elle”, „wysokich obcasów”, „Exklusiva”, którego objęła też swą zdolną ręką jako redaktor naczelna. Wcześniej? Pięła się po szczeblach kariery: nauczycielka angielskiego, sprzątaczka, asystentka w fabryce jachtów.

Facet oczywiście gdzieś odpadł po drodze, ale ona jedzie dalej. Nie ogranicza prędkości, choć obok niej siedzi ukochana córeczka Mila, która stała się weną dla albumu „Projekt Człowiek” - rysowanej historii rosnącego brzucha.
W wywiadzie dla VIVY mówi o swoim „opresyjnym optymizmie”, który budzi się z nią każdego ranka i pączkuje w otoczenie.
Alleluja! Życzymy Endo samych takich opresji od rana, a czytelniczkom które wątpią radzimy zabrać się do kredek i namalować swoją przyszłość w jasnych barwach ;)

1 komentarz »

  1. komentarz: by Asia 31.07.2007 13:37  

    to ja jeszcze polecam wywiad z Endo jaki ukazał się w ostatnim PRESSie (www.press.pl). No i ta okładka… :)

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URI.

Dodaj komentarz

Dodanie komentarza do wpisu

Jeśli chcesz, możesz użyć następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>